جمعه ٠١ تير ١٣٩٧ - 
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 132748
 بازدید امروز : 309
 کل بازدید : 1606592
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.17
اوقات شرعی
صفحه اصلي > خبر 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

فلسفه وجودی نشریات دانشجویی، در وهله اول تمرین کار گروهی است

هدایت اله خیاطیان مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که میزبانی این دوره از جشنواره نشریات را به عهده دارد. با وی گپ و گفتی در خصوص جایگاه و رسالت نشریات در دوره دانشجویی انجام دادیم، که در ادامه نظر شما را به آن جلب می کنیم.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه در ابتدای این گفت و گو، با اشاره به این موضوع که رسالت مطبوعات در سطح عام جامعه با رسالت نشریات دانشجویی متفاوت است؛ اظهار داشت: فلسفه وجودی نشریات دانشجویی، در وهله اول فکر کردن و تمرین کار گروهی در دوره دانشجویی است. وی در همین راستا اذعان داشت: دانشجویان عزیز از این طریق می توانند تبادل افکار داشته باشند و با رسیدن به فهم مشترک و یک نتیجه واحد، تبلور این همکاری را در نشریات خود به منسه ظهور برسانند.

خیاطیان همچنین اظهار کرد: به نظر بنده مهم ترین نقص جامعه مدنی ایران، عدم وجود روحیه کار گروهی است. بنابراین ما باید دانشجویان را به سمتی سوق دهیم تا با فعالیت های گروهی در این عرصه تجربه کسب کنند. چرا که امروزه ما شاهد هستیم حتی اکتشافات و اختراعات نیز نتیجه کار گروهی است و تمدن سازی و فرهنگ سازی در این عرصه نتایج مثمرثمری برای جامعه خواهد داشت.

خیاطیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این موضوع که متأسفانه یکی از معضلات امروز نشریات دانشجویی کپی برداری از سایت ها و خبرگزاری هاست، اظهار کرد: اگر نگاه اولیه به فعالیت های نشریات دانشجویان شکل بگیرد، پس از آن می توانیم در ذیل این نگاه اهداف دیگری از جمله تولید محتوا، تربیت و شکل دهی خلاقیت ذهنی، جایگاه مهم قلم ورزیدن و... را در دانشجویان ترویج دهیم.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین بیان کرد: متأسفانه در ارزشیابی نشریات یکی از شاخص های مهم، رسیدن به کمیت معنادار در تعداد عنوان نشریات دانشجویی است و به نظر می رسد این نظام ارزشیابی به تنهایی کافی نیست. وی در همین راستا افزود: این دانشگاه با برگزاری جلسات متعدد کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی، توانست آئین نامه داخلی را تدوین نماید که در آن نظام ارزشیابی استانداردی تعریف شده است و ما امیدوارم که بتوانیم تا پایان سال این آئین نامه را اجرا نمائیم. خیاطیان با اشاره به این موضوع که شاخص های نشریات دانشجویی ایده آل در این آئین نامه مشخص شده است، بیان کرد: سطوح 6گانه ای برای تشخیص نشریات برتر تعریف شده است که در آن هم کیفیت و هم کمیت نشریات دانشجویی مد نظر است.

دبیر کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین اذعان داشت: حمایت، هدایت و نظارت نشریات دانشجویی اولویت اول ماست و ما معتقدیم هر سه باید تناسب داشته باشد تا اتفاق رو به رشدی برای اصحاب این نشریات بیفتد.

وی در خاتمه از تمامی دانشجویان خواست تا همگام با رشد در زمینه های پژوهشی و آموزشی، با غیرت و حمیت در عرصه های فرهنگی نیز ورود کنند و افزود: ما هم تمامی تلاش خود را می کنیم تا از نشریات در سطح قابل قبولی حمایت کنیم.


١١:١٦ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥١١١٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.