×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/08/29 - 12:57
  • بازدید : 16
  • تعداد بازدیدکننده : 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی" برگزار شد

کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی" ویژه کارکنان روز 24 آبان ماه، در دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش مفدا بهشتی- به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه، کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی" ویژه کارکنان روز چهارشنبه 24 آبان ماه، در دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای کارگاه مجید مردی، روان شناس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان و مدرس کارگاه به تعریف تله های روانی پرداخت و بیان کرد: تله های روانی عبارت است از الگوهای هیجانی و فکری که از دوران کودکی شکل می گیرد و در بزرگسالی روی رفتارهای ما در موقعیت های مختلف اثر می گذارد.

وی با معرفی 18 نوع طرحواره و توضیح تفضیلی آنها، به رفتارهای تسلیم، جبران و جبران افراطی که ناشی از طرح واره می شود اشاره نموده و برای هر کدام مثال های متعددی بیان کرد. 

مردی ادامه داد: همچنین در این برنامه آموزشی، به شناسایی طرحواره و اصلاح آن در شش گام، آشنایی با تکنیک های شناختی، هیجانی، رفتاری و گفت و گو پرداخته شد.

مدرس کارگاه در پایان گفت: تکنیک نوشتن نامه با هدف بیان احساسات سرکوب شده و یادگیری بهتر مهارتهای رفتاری جهت کارکنان شرکت کننده آموزش داده شد.

لازم به ذکر است تست طرح واره جهت شرکت کنندگان تحلیل و آنان ضمن مطرح نمودن سوالات خود به بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث مطرح شده پرداختند.

 

  • گروه خبری : ارشیو اخبار,مشاوره
  • گروه خبری : 135112
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست