×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1402/11/21 - 09:53
  • بازدید : 15
  • تعداد بازدیدکننده : 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی و نقش آن در ازدواج" برگزار شد

کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی و نقش آن در ازدواج" ویژه دستیاران تخصصی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه، در دانشکده داروسازی برگزار گردید.

به گزارش مفدا بهشتی- به همت مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه، کارگاه آموزشی "آشنایی با تله های روانی و نقش آن در ازدواج" ویژه دستیاران تخصصی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی روز یکشنبه پانزدهم بهمن ماه، در دانشکده داروسازی برگزار گردید.

مجید مردی مدرس کارگاه و روان شناس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه در این باره بیان نمود: در ابتدای جلسه پیرامون اهمیت ازدواج و نقش آن در سلامت روانی افراد مطالبی عنوان گردید. پس از آن حالت های هیجانی، شناختی و رفتاری تله های روانی جهت شرکت کنندگان تشریح گردیده و نتایج پرسشنامه سرگذشت زندگی در کارگاه مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدرس کار گاه تاکید کرد: طرحواره‌ها یا تله های روانی، میانبرهایی ذهنی هستند که به عنوان چارچوب‌های شناختی جهت تفسیر انبوه اطلاعاتی که از دنیای بیرون وارد ذهنمان می‌شود، عمل می‌کنند. بدون شک این ساختارها برای کمک به درک محیط پیرامونمان بسیار مفید هستند؛ اما می‌توانند تفکر ما را محدود کرده و برخی باورهای نادرست را در ما شکل دهند.

مردی در ادامه تصریح کرد: یک تله روانی یا تله زندگی، الگویی است تکراری که از دوران کودکی آغاز شده و بازتاب‌های آن در تمام طول زندگی مشاهده می‌شود .تله های روانی تأثیر زیادی بر زندگی ما دارند؛ آن‌ها طرز تفکر، احساساتمان و رفتارهای ما را رقم زده و در ارتباطمان با دیگران نیز اثرگذار می باشند.

مدرس کارگاه در پایان گفت: این کارگاه با هدف افزایش آگاهی افراد نسبت به تله های روانی و مدیریت هشیارانه تر نسبت به فعال شدن آنها برگزار گردید.در نهایت افراد شرکت کننده با آگاهی از طرح واره های خود و دیگران به صورت موثرتری می توانند روابط اجتماعی و عاطفی خود را مدریت نمایند.

  • گروه خبری : معاونت,آرشیو اخبار,مشاوره
  • گروه خبری : 138764
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن استاتیک شماره 39 موجود نیست