×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1403/03/16 - 09:59
  • بازدید : 48
  • تعداد بازدیدکننده : 48
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه آموزشی تاثیر مصرف دخانیات بر بهداشت دهان و دندان برگزار شد

به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات، کارگاه آموزشی "تاثیر مصرف دخانیات بر بهداشت دهان و دندان" ویژه دانشجویان برگزار شد

به گزارش مفدابهشتی- به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات و به همت مدیریت مشاوره مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی دانشگاه، کارگاه آموزشی "تاثیر مصرف دخانیات بر بهداشت دهان و دندان" با تدریس دکتر صدیقه بختیاری، متخصص بیماری های دهان، فک و صورت، ویژه دانشجویان برگزار شد.

مدرس کارگاه آموزشی گفت: سیگار نه‌تنها برای سلامت عمومی، بلکه برای دندان‌ها نیز بسیار مضر است. در حقیقت سیگار ترکیبات شیمیایی مختلفی دارد که می‌تواند آسیب جدی به دندانها وارد کند. تاثیر سیگار بر دندان ها، نه تنها اثر خود را بر روی دندان نشان می دهد بلکه این ماده اعتیادآور می‌تواند به‌صورت جدی سلامت افراد را تهدید کند.

وی افزود: مصرف سیگار باعث از بین رفتن توانایی و قدرت دهان شده و آن‌ را در برابر عفونت‌ها و باکتری‌ها بی دفاع می کند. همچنین گردش خون در دهان را کاهش داده که باعث تاخیر در روند ترمیم دندان‌ها و لثه ها می شود.

در ادامه اظهار داشت: تاثیر دخانیات بر لثه و مشکلاتی که می‌تواند ایجاد کند،‌ یکی از مهم‌ترین آسیب‌های آن است. تاثیر دخانیات بر لثه به صورتی است که باعث افزایش باکتری‌ها در دهان شده و همین باکتری‌ها، منجر به بروز التهاب و عفونت‌های جدی‌تر در ناحیه لثه و همچنین از دست دادن دندان می شود.

گفتنی است این کارگاه آموزشی در تاریخ ۹ خرداد ماه و در دانشکده دندانپزشکی برگزار شد.

  • گروه خبری : ارشیو اخبار,مشاوره
  • گروه خبری : 143255
کلمات کلیدی
متن استاتیک شماره 39 موجود نیست