×

اطلاعات جستجو "Enter"فشار دادن

  • تاریخ انتشار : 1403/03/29 - 13:33
  • بازدید : 51
  • تعداد بازدیدکننده : 51
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کارگاه سبک زندگی سالم برگزار شد

کارگاه سبک زندگی سالم ویژه دانشجویان ورودی بهمن روز یک شنبه ۱۳ خرداد ماه، در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار گردید.

به گزارش مفدا بهشتی- به همت مدیریت مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی دانشگاه، کارگاه سبک زندگی سالم ویژه دانشجویان ورودی بهمن روز یک شنبه 13 خرداد ماه، در دانشکده پرستاری و مامایی برگزار گردید.

امیری روان شناس مدیریت مبتنی بر سبک زندگی اسلامی ایرانی دانشگاه و مدرس کارگاه در این باره بیان کرد: این کارگاه مشاوره جهت دو گروه دانشجویان هوشبری و فوریت پزشکی و با هدف ارتقای سلامت جسمی و روانی دانشجویان برگزار و در جریان آن سرفصل هایی مانند تعریف سبک زندگی، عوامل تأثیرگذار بر شیوه زندگی، مهارت‌های اساسی جهت سبک زندگی سالم، مثل مهارت ارتباط مؤثر، حل مسئله تصمیم‌گیری، مدیریت زمان، مدیریت مالی، روش‌های کنترل استرس و راهبردهای مقابله‌ای هیجان‌مدار و مسئله مدار، تأثیر معنویت در زندگی برای دانشجویان توضیح داده شد.

کارگاه سبک زندگی سالم برگزار شد

وی گفت: داشتن سبک زندگی سالم اثرات زیادی در همه ابعاد زندگی دارد. به عبارتی دیگر داشتن ‌ذهن و جسم قوی و سالم منجر به تصمیم‌گیری و انتخاب روش‌های صحیح رویارویی با استرس‌های زندگی می‌شود که ثمره آن رضایت و لذت از موهبت زنده ‌بودن است.

مدرس کارگاه افزود: آدلر روان‌شناس فردنگر، سبک زندگی را روش منحصربه‌فرد ناهشیار و تکرار شونده یک فرد در پاسخ به وظایف اصلی زندگی مانند شغل، دوستی و عشق می‌داند. تأکید آدلر بر مفهوم علاقه اجتماعی است به این معنا که از نظر وی زندگی انسان‌ها با دیگران معنا می‌یابد.

امیری ادامه داد: همچنین از دیدگاه این روان‌شناس فردگرا از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر سبک زندگی هدفمندی است.

لازم به ذکر است این کارگاه با پرسش، پاسخ، بحث و تبادل نظر میان حاضرین پایان پذیرفت.

  • گروه خبری : گروه های مطالب,ارشیو اخبار,مشاوره
  • گروه خبری : 143662
کلمات کلیدی
متن استاتیک شماره 39 موجود نیست